Komentátor: UK a USA se snaží rozložit státy Středního Východu, které odporují Izraeli: Komentátor

pressVůdce islámské revoluce Ájatolláh Sajjid Alí Chameneí varoval před úklady osnovanými Británií za rozklad zemí Středního Východu a Severní Afriky. Politický komentátor se domnívá, že politický systém v Británii a Spojených státech je “infikován” sionizmem, jehož hlavním principem je destrukce každé země Středního Východu, která by se mohla postavit snahám Izraele o územní expanzi.

“A proto pozorujeme, že jakmile některá země dá najevo slabost, okamžitě v ní intervenuje Západ – v Iráku, Sýrii, Jemenu, Lýbii. To jsou příležitosti, kterých se chápe Západ, aby rozložil své protivníky”, řekl Rodney Shakespeare v nedělním rozhovoru pro Press TV.

Uvedl také, že “tajnou politikou” Británie a Spojených států je rozdrdit nezávislé státy Středního Východu, aby posílily globální finance.

Komentátor dále argumentoval tím, že tyto země jsou propojeny s podporovateli hnutí Daesh – jmenovitě se Saudskou Arábií – protože Rijád rovněž potlačuje lidová hnutí, která se stavějí na odpor Izraeli.

Na jiném místě zase Shakespeare poznamenal, že pokud se Západ a jeho spojenci chystají zničit Irán, mohlo by to být “kontraproduktivní.”

To následovalo po sdělení Ájatolláha Chameneího, že nepřítel se chystá zlikvidovat “moc lidu” v Iránu, a že vlády musejí takovým úkladům čelit posilováním vládní exekutivy a soudní pravomoci.

“Když přijedete do země, která posiluje svou moc, posiluje svůj vliv, stává se světovým vůdcem, a když se ji snažíte napadnout a rozdrtit, výsledek může být kontraproduktivní. Ve skutečnosti tím znásobíte její sílu, jako se to momentálně děje například v případě Ruska”, řekl na závěr.

PRESSTV, Ne 8. ledna 2017 16:45

Zdroj: http://www.presstv.ir/Detail/2017/01/08/505363/Iran-Ayatollah-Seyyed-Ali-Khamenei-UK-US-partition-Zionism-Israel

loading…

Není zde článek celý?