Letoun NATO se nebezpečně přiblížil k ruskému letadlu poblíž Kurilských ostrovů

Vojenský letoun pravděpodobně patřící některé členské zemi NATO se v noci přiblížil k ruskému dopravnímu letadlu Bombardier, které letělo ze Sachalinu na Kurily. Ve čtvrtek o tom informovala ruská média s odkazem na zdroj v ozbrojených silách.

„Ruský osobní dopravní letoun Bombardier vyletěl minulou noc ze Sachalinu a ve výšce šest tisíc metrů směřoval ke Kurilským ostrovům. Dispečeři však zaznamenali, že se v téže výšce k letadlu přibližuje neidentifikovatelný letoun, jenž neodpovídal na jejich výzvy,“ sdělil zdroj agentuře.

Podle něj neidentifikovatelný letoun bez povolení letěl vzdušeným koridorem, jenž byl využíván ruským osobním letadlem. „Proto bylo přijato rozhodnutí nouzově snížit výšku osobního letadla, aby se předešlo hrozbě nebezpečného sblížení nebo střetu,“ dodal zdroj.

Dále uvedl, že se dispečeři snažili s neidentifikovatelným letounem neúspěšně spojit. Podařilo se jim pouze zaznamenat signál radarového transpondéru, podle kterého určili, že letoun patřil bloku NATO. Oficiální představitelé se k incidentu prozatím nevyjádřili.

Není zde článek celý?