Média: kompromitující materiál na Trumpa je výmysl internetových trolů

„Tajná zpráva“ o „spojení“ zvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa s Ruskem je výplod fantazie internetových trolů z populárního serveru 4chan, ujišťuje online portál Gateway Pundit.

Podle slov uživatele, který se označil za jednoho z autorů „zprávy“, předali „text dokumentu“ americkému politickému dopisovateli Ricku Wilsonovi už v listopadu roku 2016. Wilson dále předal informaci CIA, přičemž služba tyto informace utajila a zahrnula do své agendy.

„Oni vzali to, co jsem dal Ricku Wilsonovi a podali to pod úhlem „ruské špionáže“. A oni tomu do dneška věří. Lidičky, oni jsou opravdu po čertech zoufalí. Nyní neexistuje ani jeden skandál okolo Trumpa, který by byl hodný důvěry,“ řekl anonymní zdroj.

CNN, která se odkazovala na nejmenované úředníky, dříve informovala, že americké tajné služby podezřívají Rusko z toho, že má „kompromitující materiál na Trumpa“. Informační portál BuzzFeed poté publikoval „dokument“, který údajně posloužil jako základ pro zprávu amerických tajných služeb o „zapojení Ruska do amerických voleb“. Oba zdroje přitom nepotvrdily pravdivost dokumentu.

V Kremlu tyto informace označili za naprostý nesmysl a zmínili, že „tyto tajné dokumenty jsou podle jejich kvality srovnatelné s bulvárním čtivem“.

Není zde článek celý?