Poklonskaja vyzvala Ukrajinu, aby se vrátila k vyšetření kauzy státního převratu

Poslankyně Státní dumy za jednotné Rusko a bývalá prokurátorka Krymu Natalja Poklonskaja vyzvala ukrajinskou prokuraturu, aby se vrátila k vyšetřování případu státního převratu, k němuž došlo v Kyjevě v roce 2014.

Dříve vyhověl Dorogomilovský soud Moskvy žalobě bývalého poslance Nejvyšší rady Ukrajiny Volodymyra Olejnyka a uznal události z roku 2014 na Ukrajině za státní převrat. Olejnyk prohlásil, že hodlá se prostřednictvím OBSE obrátit na Benátskou komisi. Kromě toho hodlá zažalovat evropské ministry zahraničních věcí, kteří byli podle jeho slov ručiteli dohody bývalého prezidenta Viktora Janukovyče s opozicí z 21. února 2014.

„Měla jsem velkou čest stát u základů nové prokuratury a spolu s kolegy uhájit důstojnickou čest prokuratury Republiky Krym na jaře 2014. Chtěla bych popřát odvahu a úspěch kolegům z ukrajinské prokuratury v nastolení pořádku v zemi a připomenut jim o prioritě všelidských hodnot nad třídními, aby se pro začátek vrátili k vyšetřování státního převratu, k němuž došlo v Kyjevě v zimě roku 2014″, řekla Poklonskaja na plenárním zasedání v pátek, kdy blahopřála ke 295. výročí založení prokuratury Ruska, které se připomínalo 12. ledna.

Není zde článek celý?