Poradce syrského ministra řekl, proč Izrael bombarduje jeho zemi

Izrael bombarduje území Sýrie, když cítí, že bojová morálka teroristů upadá a tím se je snaží povzbudit. Takový názor agentuře RIA Novosti vyslovil poradce syrského ministra informací Alí al-Ahmad.

„Když Izrael útočí na Damašek, tak o tom nelze mluvit jako o ojedinělém případu. Když Izrael cítí ochabnutí v tělech teroristů v Sýrii, tak se je snaží povzbudit a podpořit a dělá to pomocí útoků,“ řekl poradce.

Al-Ahmad připomněl, že Izrael mnohokrát útočil na území Sýrie. „Odpovědí musí být splnění prvořadých cílů. Syrská armáda musí v první řadě osvobodit syrská města a všechna místa, kde žijí civilisté. Je nutné opět pozvednout celý syrský lid,“ řekl al-Ahmad.

Politický poradce zdůraznil, že je nutné najít platformu pro vnitrosyrský dialog, ať už v samotné Sýrii nebo za jejími hranicemi. „Západ a Izrael se ale domnívají, že návrat normálního života a fungování syrského státu odporuje zájmům Izraele, a proto chtějí podpořit teroristy a posílit je,“ dodal poradce.

Izraelské letectvo v noci na pátek zaútočilo na vojenské letiště Mazza u Damašku, což způsobilo rozsáhlý požár, který přes hodinu nešel uhasit.

Není zde článek celý?