RVSN zvyšují intenzitu cvičení 1,5krát v roce 2017

Raketová vojska strategického určení (RVSN) v roce 2017 zvýší intenzitu bojové přípravy o 50% – celkově bude provedeno více než 150 cvičení, řekli žurnalistům v úterý na oddělení informací a masových komunikací ruského ministerstva obrany.

„RVSN provedou v roce 2017 více než 150 štábních, taktických a speciálních cvičení. Cvičení se budou provádět ve složitém a napjatém prostředí, a to i v za účasti různých druhů vojsk a prostředků. Změní se nejen intenzita, ale i množství prováděných cvičení: pokud jich v roce 2016 bylo okolo 100, tak už v příštím roce toto číslo vyroste o 50 %,“ říká zpráva.

V ní se zmiňuje, že v periodě roku 2017 bude více než 40 raketových pluků a zabezpečovacích jednotek RVSN cvičit bojovou službu v nejvyšších stupních bojové připravenosti.

„V roce 2017 bude pokračovat práce směřující na zvýšení kvalifikace personálu, zvýšení požadavků na úroveň přípravy všech kategorií vojáků, maximální přiblížení bojové přípravy k podmínkám vedení moderního boje a osvojení nových druhů zbraní,“ řekli na ministerstvu.

Není zde článek celý?