Trump je zosobněním gigantického amerického egoismu


Čím více bude Trump porušovat všechna etická pravidal, tím více to pro něho bude dokazovat, že pravidla establishment záměrně zkreslil, aby mu odepřel, co mu právem náleží. Etika? Střet zájmů? Všechno je fake, falešné, kromě něho. Ať dělá Trump cokoliv, to je autentické.

V zahraniční police může tento šokujícím způsobem nekontrolovatelný a divoce nepředpověditelný prst na jaderném knoflíku ještě přinést pozoruhodné výsledky. Jiní mu zřejmě ustoupí, když nebudou existovat žádná pravidla a vzájemné jaderné odstrašení přestane být hrou dvojího a trojího bluffování, ale jaderná válka se stane možnou. Trump zřejmě opatrnou Čínu uvede v naprostý zmatek a překoná Severní Koreu. Lidé, kteří s ním budou muset jednat, si budou muset dávat velký pozor na to, aby ho nepodcenili. V jeho šílenství je metoda a nikdo jiný na světě není tak přesvědčen, že má nárok a je připraven vyhrát všechno.

I když Trumpova kniha o umění jak uzavřít obchodní dohodu byla v Americe bestsellerem, v Británii vyvolala jen záporné a ironické recenze – významní britští podnikatelé totiž pohlíželi s naprostým odporem na agresivní vychloubání Donalda Trumpa. V jeho pojetí podnikatelských dohod je druhá strana vždycky podvedena, zejména slušné starosvětské podnikatelské typy, které se pošetile domnívají, že gentlemanův příslib zavazuje.

Podrobnosti v angličtině ZDE


<!–

–>

<!–

–>


Není zde článek celý?