Tu-154: O záchranných vestách

0c644b9d7a260e905dda913ed24b4496__1300xVzniká dojem, že již 26. prosince se MO snažilo zakrýt údaje, které by osvětlily skutečnou příčinu havárie Tu-154 v Soči. Všichni si pamatují, jak ten den MO oficiálně oznámilo, že: „Všechny zvěsti, odvolávající se na anonymní zdroje, o tom, že pasažéři havarovaného letadla Tu-154 byli údajně oblečeni v záchranných vestách – jsou hanebná obvinění, naprosto neodpovídající skutečnosti“. To, podle našeho názoru, znamená, že od té chvíle začala politika zamlčování reálných faktů.

Pokud chceme podrobněji hovořit o záchranných vestách, bohužel, při takovémto popírání skutečnosti jsme k tomuto tématu obdrželi velmi málo informací:

Pasažéři havarovaného Tu-154 se připravovali před samotnou havárií k evakuaci, o čemž vypovídá přítomnost záchranných vest na tělech některých mrtvých, řekl 26. prosince anonymní zdroj MIA „Rusko dnes“, obeznámený s provozem pátracích a záchranných služeb. „Lidé (pasažéři) ve vestách se připravovali na evakuaci“, řekl nejmenovaný mluvčí agentury. Dle jeho slov, vesty na sobě neměli všichni pasažéři, které našli během pátrání. Agentura zdůraznila, že tato informace nebyla oficiálně potvrzena.  

Co z těch skromných dat můžeme vyvodit? Hodně. Podívejte, vesty neměli všichni. Oblékli si je ti pasažéři, kteří neuměli moc plavat. Předpokládali, že zůstanou ve vodě do příchodu záchranářů. Dobří plavci si vesty neoblékli. Možná předpokládali, že doplavou ke břehu. A navíc, vesty by překážely při opouštění paluby letadla nouzovou cestou. To vše je velmi pravděpodobné.

To znamená, že verze úmyslu přistání na vodu se potvrzuje i tím, že pasažéři měli navlečené záchranné vesty. Let šel na vynucené přistání (viz trajektorie letu předešlého článku) podél pobřeží a proto měli pasažéři vesty oblečené. Všichni na palubě letadla byli upozorněni, že dojde k nouzovému přistání na vodu a ti, kteří to uznali za vhodné, si vesty oblékli.

To je další potvrzení verze sabotáže, vynuceného obratu a pokusu přistání na vodu. To znamená, že na briefingu 25. prosince zazněly ještě pravdivé informace. A 29. prosince, pravděpodobně, většinou lež. Dokonce se ani nenamáhali dát přímou odpověď na otázku ohledně klapek. Protože úkolem bylo zmást. Tak to je.

Proto konkrétně briefing pro média 29. prosince je možné brát jako neinformativní. Žádných 10 „mimořádných“ vteřin nebylo. Letoun ještě měl čas na přistání. Můžeme si být jisti, že na těch všech lživých údajích bude vypracována oficiální verze. Ostatně na Wikipedii už se taková vytváří.

Bude vyhlášena taková verze, která „bude co nejvíc vyhovovat Rusku“, jak sdělil jeden z diskutujících v diskuzi.

Myslíte se, že je to přijatelné?

Jar Velesov, 05.01.2016

Zdroj: https://cont.ws/post/481257

loading…

Není zde článek celý?