Ukrajinským vojákům zvýšili finanční odměny během bojů v Donbasu

Ukrajinský ministr obrany Stepan Poltorak dal pokyn, aby byla zvýšena částka finančních odměn vojákům, bojujícím v Donbasu. V úterý 31. ledna to uvádí „Ukrinform“ s odkazem na tiskovou mluvčí ministerstva Oxanu Gavriljukovou.

„Podle pokynu bude vojákům sloužícím na bojové kontaktní linii vyplácena finanční odměna ve výši 6 tisíc hřiven (kolem 13 tisíc rublů podle současného kurzu — pozn.)“, řekla Gavriljuková.

Podle jejích slov vojákům v jiných místech provádění takzvané ATO (antiteroristické operace — tak v Kyjevě nazývají bojové akce na jihovýchodě Ukrajiny) budou vyplácet po 2400 hřiven (kolem 5 tisíc rublů).

Před tím bylo uvedeno, že několik dní trvající boje u Avdějevky jsou nejkrutějšími boji od srpna 2015, kdy ukrajinská armáda masově ostřelovala jednostrenně vyhlášenou Doněckou lidovou republiku (DLR). V tentýž den ukrajinská armáda ostřelovala město Jasinovataja z raketometů „Grad“.

Kruté boje u Doněcka jsou vedeny převážně o průmyslovou zónu, která se nachází nedaleko od Jasinovatského nadjezdu. Tento dopravní uzel je považován za klíčový, jelikož spojuje Doněck a Gorlovku.

Není zde článek celý?