V Kremlu informovali o následcích navrhovaných sankcí USA

Sankce, které navrhují senátoři v USA, mohou způsobit škodu nejen vztahům s Ruskem, ale i globální ekonomice, řekl novinářům tiskový mluvčí prezidenta RF Dmitrij Peskov.

Deset amerických senátorů předložili návrh zákona o zpřísnění sankcí vůči Rusku. Omezení se dotknou mj. energetického sektoru a těch, kdo se účastní privatizace ruských aktiv a jsou zapojeni do nákupu svrchovaného dluhu Ruska.

„Podobná omezení způsobí nesporně dodatečnou škodu, a to nejen dvoustranným vztahům, ale myslím si, že dokonce i globální ekonomice a globálnímu energetickému trhu. Jsou nesporně možné záporné následky i pro naši zemi“, řekl Peskov.

Tiskový mluvčí Vladimira Putina přitom upozornil, že „ruská ekonomika a ruský energetický sektor v posledních dvou letech dokázal, že stojí dost pevně na nohou, že jde o velmi pružný a velmi silný systém s velkou mírou bezpečnosti“.

„Proto nejsou žádné pochyby o tom, že sám tento systém, sám tento sektor ekonomiky si najde patřičná kompenzační opatření, aby minimalizoval jakoukoli možnou škodu z podobných kroků, když budou realizovány“, řekl Peskov.

„V první řadě chtěli bychom přece jen doufat, že se našim kolegům ve Washingtonu podaří zdravě a střízlivě zhodnotit tuto situaci“, dodal.

Není zde článek celý?