V Rusku začali vyvíjet nové spojovací družice řady Express

Rešetněvova společnost Informační družicové systémy (IDS) začala vyvíjet spojovací družice Express-80 a Express-103, které by měly startovat ve třetím čtvrtletí roku 2019, informuje podnik.

„Práce na vyvíjení nových spojovacích družic byly oficiálně zahájeny po tom, co koncem prosince vstoupila v platnost smlouva uzavřená mezi společností IDS a podnikem Kosmické spoje (kosmičeskaja svjaz) v polovině minulého roku,“ praví se ve zprávě společnosti.

Zdůrazňuje se, že Expresy budou vyrobeny na bázi unifikované plošiny střední třídy Express-1000. Partnerem společnosti IDS je evropská společnost Thales Alenia Space. Užitečná zátěž bude činit 38 (u Expressu-80) a 37 (u Expressu-103) hlavních transpondérů pro vysílání v centimetrovém a decimetrovém vlnovém rozsahu. Podnik už zahájil výrobu přístrojů a systémů pozemního zařízení.

Družice Express-80 a Express-103 mají zajišťovat pevné a mobilní spojení, digitální televizní vysílání, vysokorychlostní internet a předávání údajů na území Ruska. Budou rozmístěny na orbitálních pozicích 80˚ и 103˚východní délky. Družice bude vyrábět podnik Informační družicové systémy M.F. Rešetněva pro státní podnik Kosmičeskaja svjaz (kosmické spoje).

Není zde článek celý?