ZDF: „smrtonosný“ signál pro Rusko vyvolal protestní akce v Německu

Vyslání obrněné tankové brigády NATO do Východní Evropy, které mělo ukázat Rusku sílu a jednotu zemí aliance, vyvolalo protestní akce v Německu, uvádí ZDF.

Jak uvádí televizní kanál, posílení východního křídla NATO nabylo nového rozsahu poté, co američtí vojáci překročili polskou hranici. Brigáda, čítající více než 3,5 tisíce vojáků, bude dislokována ve městě Żagań na západě země.

„Máme k dispozici velkou a neuvěřitelně smrtonosnou obrněnou tankovou brigádu. Naším cílem je zvýšení už tak kolosálního zastrašujícího potenciálu ve Východní Evropě“, zdůraznil Christopher Norrie, americký zplnomocněný armádní generál v komentáři pro ZDF.

Zatímco Polsko a Pobaltí schvalují vyslání vojáků a dívají se na tuto událost jako na opatření ke zvýšení bezpečnosti v Evropě, obyvatelé Německa zareagovalo protesty, kterých se zúčastnili především levicoví a aktivisté hnutí za mír, uvádí televizní kanál.

Přitom schválení ze strany SRN je mimořádně důležité pro další rozšiřování přítomnosti NATO ve Východní Evropě, jelikož Berlín má brzy převzít velení útvarům Severoatlantické aliance v Litvě, zdůrazňuje ZDF.

Není zde článek celý?