Abe hodlá navrhnout Trumpovi nový formát jednání

Japonský premiér Šinzó Abe hodlá během schůzky navrhnout americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi nový mezivládní formát jednání o otázkách obchodu, bezpečnosti, makroekonomiky a deviz, informuje agentura Reuters s odvoláním na zdroj v japonské vládě.

Podle údajů zdroje agentury v japonské vládě hodlá Abe předložit Trumpovi celý balík návrhů, které pomohou vytvořit v USA 700 tisíc nových pracovních míst díky státním a soukromým investicím do infrastruktury, mimo jiné ve sféře železniční dopravy.

Během návštěvy Washingtonu, která začíná ve čtvrtek, bude japonského premiéra doprovázet ministr financí Taro Aso a šéf japonské diplomacie Fumio Kišida.

Dříve už bylo oznámeno, že na dvoustranném summitu 10. února předloží Abe americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi „všestranný plán“ zlepšení situace v oblasti zaměstnanosti v USA. Plán má název Japonsko-americká iniciativa v oblasti rozvoje zaměstnanosti a bude se týkat takových odvětví, jako energetika, technologie rychlostních železničních tratí, rozsáhlé zavádění umělého intelektu, průzkum a těžba břidlicové ropy a plynu a robotechnika.

Není zde článek celý?