Ankara je spokojena s reakcí Ruska na smrt tureckých vojáků

Turecko bere kladně konstruktivní postoj ruských oficiálních osob v souvislosti s incidentem na severu Sýrie, kde v důsledků neúmyslného leteckého útoku VKS RF zahynuli tři turečtí vojáci, oznámil agentuře RIA Novosti vysoce postavený turecké vojenský zdroj v Ankaře.

„Od okamžiku tragedie se chovalo velení tureckých OS velmi rezervovaně a zdravě, jednalo beze spěchu a rozebíralo, jak se to stalo. Byla provedena jednání s ruskými kolegy za koordinace akcí s administrativami našeho prezidenta a premiéra. Smrt našich vojáků nás velmi zarmoutila, modlíme se za uzdravení našich zraněných kamarádů. Avšak jednání a konstruktivní pozici ruských oficiálních osob hned po incidentu jsme přijali kladně“, řekl spolubesedník agentury.

Podle jeho slov navrhla ruská strana zřídit komisi pro vyšetřování tohoto incidentu, avšak „práce bude zaměřena ve větší míře na zabránění podobným incidentům v budoucnu a zesílení koordinace mezi vojenskými rezorty obou zemí“.

„Kladný rozvoj rusko-tureckých vztahů je pro obě strany velmi důležitý také z hlediska zachování míru v regionu. Tato hrozná tragedie přivedla samozřejmě obě země do složité situace, doufáme však, že se to nebude opakovat, a že v nejbližší době bude teroristická skupina IS (v Rusku je zakázána) bude z našeho regionu úplně vymýcena“, dodal zdroj.

Není zde článek celý?