Apelační soud v USA podpořil zákaz Trumpova imigračního výnosu

Apelační soud v USA uznal za zákonný zákaz realizace imigračního výnosu prezidenta Donalda Trumpa, oznámila ve čtvrtek agentura Reuters s odvoláním na soudní usnesení.

Jak se podotýká, soud uznal, že státní zájmy se mohou dostat do rozporu se zájmy národní bezpečnosti. Podotýká se rovněž, že státy Washington a Minnesota, které proti prezidentovu výnosu vystoupily, předložily důkazy toho, že dokonce i dočasná realizace tohoto výnosu může způsobit škody.

Trump slíbil, že se proti soudnímu rozhodnutí odvolá. Na své stránce na Twitteru napsal: „Na shledanou u soudu, v sázce je bezpečnost našeho národa!“.

Dříve podepsal prezident USA výnos o ochraně země před vstupem zahraničních teroristů, který zakazuje vstup do USA na dobu 90 dnů občanům Íránu, Iráku, Jemenu, Libye, Sýrie, Somálska a Súdánu, a také pozastavuje přijetí jakýchkoli běženců na dobu 120 dnů a zakazuje na neurčitou dobu přijetí běženců ze Sýrie. Soud v Seattle pozastavil platnost tohoto výnosu, a administrativa USA podala apelaci, které nebylo vyhověno.

Není zde článek celý?