Australský premiér přirovnal Trumpa k „námořníkovi, co si stěžuje na moře“

Australský premiér Malcolm Bligh Turnbull prohlásil, že americký prezident Donald Trump ztrácí čas, když kritizuje média a citoval v tomto spojení Winstona Churchilla, informuje agentura Reuters.

Trump periodicky označuje média za „fake“ a za „opoziční stranu“. Tisková konference prezidenta USA ve čtvrtek byla poznamenána mnoha střety s žurnalisty.

Turnbull prohlásil, že Trump by se měl přestat soustředit na média. „Velký politik Winston Churchill jednou řekl, že politikové, kteří si stěžují na noviny, jsou jako námořníci, kteří si stěžují na moře,“ cituje agentura slova premiéra.

Americká média dříve informovala, že telefonní rozhovor Trumpa s Turnbullem neproběhl příliš hladce. Podle informací televizní stanice Sky News Trump na Turnbulla dokonce i „křičel“ během jednání o spolupráci a situaci v asiatsko-tichooceánském regionu. Americký prezident zavěsil po 25 minutách rozhovoru, přestože bylo plánováno, že rozhovor bude trvat okolo hodiny.

Turnbull prozději prohlásil, že je zklamán tím, že detaily rozhovoru se dostaly na veřejnost. Rozhovor popsal jako „velmi upřímný a otevřený“. Také prohlásil, že „zprávy o tom, že prezident zavěsil, nejsou pravdivé“, rozhovor byl ukončen slušně.

Není zde článek celý?