Belgický poslanec označil Rusko za jedinou zemi, která pomáhá Syřanům

Rusko je jediným státem, který reálně bojuje s terorismem v Sýrii a poskytuje pomoc obyvatelstvu této země, kdežto pomoc evropských zemí se omezuje jen na slova, prohlásil novinářům vedoucí delegace dolní sněmovny Federálního parlamentu Belgie Filip Dewinter v průběhu návštěvy Sýrie.

Skupina poslanců dolní sněmovny Federálního parlamentu Belgie navštívila Sýrii, aby se obeznámila s reálnou situaci v zemi. Poslanci navštívili Aleppo, které bylo koncem prosince loňského roku osvobozeno od banditských útvarů, leteckou základnu Hmeimim a Damašek.

„Byli jsme v Aleppu, a zapůsobila na nás velkým dojmem (ruská) humanitární akce, které jsme se také zúčastnili: byla zřízena polní nemocnice a polní kuchyně. Je mi hanba uznat, že evropské země na rozdíl od Ruska jenom řeční a neposkytují Sýrii reálnou pomoc a podporu, všechno se omezuje jen na slova. Rusko je jediným stát, který poskytuje lidem v Sýrii reálnou pomoc a aktivně se účastní boje s mezinárodním terorismem a mezinárodními teroristickými organizacemi — IS, Frontou an-Nusra (obě skupiny jsou v Rusku zakázány) a dalšími“, řekl Dewinter.

Poslanec sdělil, že po návratu do Belgie hodlá delegace informovat o tom, co viděla. „Probíhá často negativní rétorika o ruském zasahování do konfliktu, a médiím se nabízí všelijaká informace se záporným hodnocením úlohy Ruska v urovnání konfliktu a v boji s džihádisty, radikály a jinými silami“, řekl.

Podle jeho slov má Evropa „přestat se sankcemi a s bojkotováním Sýrie“, aby nejen normalizovala situaci v této arabské zemi, ale i zastavila proud migrantů z Blízkého východu.

Není zde článek celý?