Britský ministr obrany informoval o možné izolaci „metropole IS“ do příchodu jara

Ministr obrany Velké Británie Michael Fallon vyslovil naději, že metropole teroristické fronty Islámský stát (IS, zakázaná v RF), město Rakka bude fakticky do příchodu jara izolováno, po čemž bude zahájeno jeho osvobození, informuje agentura Reuters.

Od podzimu 2016 provádějí Demokratické síly Sýrie (SDF), jejichž základ tvoří kurdské a arabské oddíly domobrany, operaci na osvobození Rakky. Útok na město probíhá současně ze severozápadu a severovýchodu. V lednu byla oznámena nová fáze ofenzívy za účelem obklíčení města a zablokování silnic.

Doufám, že izolace bude ukončena k příchodu jara a pak může být zahájena operace na osvobození Rakky,“ řekl Fallon novinářům během své návštěvy Erbilu, metropole autonomní oblasti Kurdistán na severu Iráku.

Řekl, že osvobození města mají předcházet důkladné přípravy, protože je jasné, že teroristé „budou zuřivě bránit Rakku.“

Ve štábu SDF sdělili agentuře RIA Novosti, že se kurdské oddíly přiblížily k Rakce ze severovýchodu na pětikilometrovou vzdálenost.

Není zde článek celý?