Členové, pošlete vedení stovku, dostanete průkazku. V Národní domobraně přituhuje

Nela Lisková, milovnice Ruska, šéfka Národní domonbrany | FOTO: facebook Národní domobrany

Národní domobrana, které se redakce deníku FORUM 24 věnovala před několika dny, si svojí činností opět zaslouží pozornost. Vedení této organizace poslalo svým členům e-mail, který má zřejmě vést k ujasnění si, kdo to myslí vážně a zároveň vedení ve složení Marek Obrtel, Nela Lisková a František Krejča přinese až několik stovek tisíc korun.

Po členech chtějí osobní údaje, fotografii a sto korun roční poplatek za to, že jsou ochotni bránit své domovy. Dodejme, že velitelé Národní domobrany spatřují nepřítele v NATO a masivní vlně migrantů, která zaplavuje Českou republiku. Že je ČR hrdým členem NATO a že migrantům se do naší země jaksi nechce, nechme stranou. Velitelé Národní domobrany se v textu brání, že jim rozhodně nejde o peníze. Text e-mailu zveřejnil server Aktualne.cz. „Cílem této výzvy není vylákat z domobranců finanční prostředky (výše ročního příspěvku je prakticky zanedbatelná), ale zjistit skutečný stav aktivních domobranců, kteří jsou ochotni pro společnou věc obětovat alespoň skutečné minimum,“ stojí v dopisu členům. Za zaslanou stokorunu šéfové organizace slibují vystavení průkazky.

V loňském roce se velitelé domobrany chlubili tím, že mají 2500 členů. Pokud by to byla pravda a každý by skutečně zaplatil, odevzdali by triu Lisková, Obrtel, Krejča nezanedbatelných 250 000 Kč. Realita však bude jiná. Novináři, kteří v loňském roce do organizace pronikli, potvrdili, že aktivita členů je v mnoha buňkách nulová. Nejaktivnější jsou zřejmě v Praze, kde pořádají i pravidelná cvičení ve střelbě.

Faktem je, že zakladatelé této rádoby polovojenské organizace se snaží. Pravidelně jezdí po republice a scházejí se po hospodách se svými členy, které ideologicky zocelují. Všichni tři zakladatelé Národní domobrany mají velice blízko k Rusku. Hájí postup Ruska při okupaci části Ukrajiny atd. Celý jejich projekt Národní domobrana pravděpodobně skončí na tom, že je zbytečný. Hordy migrantů se po ulicích nepohybují. NATO se nás pravděpodobně bombardovat nechystá. To však neznamená, že by tajné služby neměli sledovat dění v této organizaci. Pokud se přátelé Ruska snaží vytvářet ozbrojené „partyzánské“ buňky po celé zemi, není to v pořádku. České republice zřejmě nehrozí ozbrojený puč ze strany naštvaných pantátů sdružených v Národní domobraně, ale není jasné, kolik z těch stovek „členů“ je ozbrojených extrémistů odhodlaných k mnohému…

Není zde článek celý?