Dzeish al-Islam a Ahrar al-Sham nejsou v seznamu delegací na ženevských jednáních

Nejvyšší výbor pro jednání syrské opozice oznámil definitivní sestavu delegace, která se má 20. února zúčastnit mezisyrských jednání v Ženevě pod záštitou OSN.

nejsou zástupci skupin Dzeish al-Islam a Ahrar al-Sham. V seznamu, který uveřejnil na Internetu koordinátor výboru pro média, je 21 představitelů opozice:11 politické opozice a 10 velitelů ozbrojených útvarů.

Zástupci skupin Dzeish al-Islam a Ahrar al-Sham v seznamu nejsou. Mluvčí výboru prohlásil, že jde o definitivní seznam sestavený podle závěrů konsultací výboru v Rijádu, jež byly zahájeny 10. února, ale nevyloučil jisté změny.

Vůdce Dzeish al-Islam Mohammad Allush se zúčastnil mezinárodní schůzky pro syrské urovnání v Astaně 23-24. ledna. Zástupci Ahrar al-Sham na schůzce nebyli.

V konečném seznamu delegace jsou dva zástupci Národní koalice opozičních a revolučních sil, tři delegáti za koordinační výbor, jeden člen opozice Turkomanů, jeden kurdský zástupce, dva nezávislí opozičníci a po jednom představiteli platformy Moskvy a Káhiry.

Není zde článek celý?