Hizballáh komentoval vítězství syrské armády v Aleppu

Velké vítězství syrské armády v Aleppu se stalo začátkem podstatných politických změn, protože dokázalo bezmocnost „hotelové opozice“ v syrské realitě, prohlásil generální tajemník libanonského hnutí Hizballáh Hasan Nasrulla v přímém přenosu prošiítské televize Al Manar.

„Hotelová opozice“ se občas říká skupinám, jež nemají bezprostřední vliv na ozbrojené oddíly a také nemají vlastní. Jsou to hlavně opozičníci, jež žijí v zahraničí.

„Velké vítězství v Aleppu má velký dopad na politiku a bezpečnost. Došlo k velkým změnám ve světě, protože se ukázalo, že „hotelová opozice“ v této zemi neznamená nic,“ řekl vůdce Hizballáhu.

Nasrulla rovněž poznamenal, že jedním z následků vítězství v Aleppu je navázání přímého dialogu s řadou ozbrojených útvarů a také dohoda o příměří.

Hizballách válčí s teroristickými skupinami téměř od samého začátku syrské krize. Zástupci hnutí nejednou prohlásili, že se jejich bojovníci postavili na stranu syrské vlády v boji s radikály, mimo jiné i kvůli tomu, aby chránili libanonsko-syrskou hranici a zabránili pronikání teroristů do Libanonu.

Není zde článek celý?