Imigrant z Ghany zneuctil čtyři kostely v Římě: panika mezi katolíky !!!

PŘIPOMÍNKA PRO TY, KTEŘÍ SE O TOM JEŠTĚ NEDOZVĚDĚLI. Stalo se to v Římě, 30.9.2016 – 1.10.2016. Farář: „Myslel jsem, že je to Isis“ … Imigrant z Ghany zdemoloval umělecké předměty 4 kostelů – naše kulturní dědictví.

První zprávu dostali dne 30.09.2016 na policejní stanici od faráře kostela San Martino ai Monti. Kněz hovořil o muži, který poškodil sochu a pak rychle utekl. Další hlášení přišlo o pár minut později: tentokrát od faráře baziliky Santa Prassede, nedaleko od Santa Maria Maggiore. Zde imigrant poškodil několik soch a pak beze stopy zmizel. Druhý den ráno, kolem 10 hodiny, nové hlášení: stejný akt vandalismu v kostele San Vitale v ulici – Via Nazionale (viz video) a po několika minutách, další z kostela San Giovanni nacházející se na náměstí – piazza dell’Oro.

Svědectví Otce Pedra Savelliho, rektora baziliky Santa Prassede …

Imigrant z Ghany vstoupil do baziliky Santa Prassede a surově zdemoloval sochy, které zachycují svatou Prassede a svatého Antonína, načež svrhl svícny a relikviáře. Otec Pedro Savelli, rektor baziliky Santa Prassede ho chytil za nohu dříve, než se dostal k oltáři, aby zničil krucifix: “ Alespoň, že jsem byl schopen ho zastavit.Ten člověk vyslovil jen jednu větu – řekl rektor – Použití těchto obrazů není dobré … nebo něco takového …“ Myslel tím obrazy a sochy svatých … Mezitím v bazilice plné poutníků explodovala panika. Lidé utíkali kudy to šlo. V prvním okamžiku jsme si mysleli, že je to útok extremistické Isis, nějaký atentát. „Nevím, jestli to byl terorista – řekl nakonec otec Pedro – určitě to byl obrovský nedostatek respektu k náboženství, velmi vážný čin“.

Hon trvající 24 hodin: viníkem je 39 letý ghanský imigrant s již dlouhým rejstříkem trestů.

Vandalismus ghanského imigranta v Římě. (ilGiornale)Vandalismus ghanského imigranta v Římě. (ilGiornale)

http://www.ilgiornale.it/news/cronache/raid-contro-i-cattolici-roma-ghanese-sfregia-quattro-chiese-1313197.html

http://roma.repubblica.it/cronaca/2016/10/01/news/vandalo-148894806/#gallery-slider=148866414

Není zde článek celý?