Izraelští vojáci oznámili, že Izrael ostřelovali palestinští ozbrojenci

Raketa odpálená palestinskými ozbrojenci z pásma Gazy dopadla na jihu Izraele, aniž by způsobila nějaké škody, oznámila armádní tisková služba s odvoláním na předběžné údaje vyšetřování.

Vojáci hledají střelu v okolí velkého města Aškelonu na břehu Středozemního moře.

„Prověrka umožňuje předpokládat, že raketa odpálená z pásma Gazy dopadla někde v terénu. Žádné zprávy o postižených jsme nedostali,“ praví se ve zprávě.

Odpovědným za střelbu z enklávy Izrael obvykle činí vládnoucí tam islamistické hnutí Hamás, od kterého požaduje, aby zajistilo, že všechny palestinské frakce budou dodržovat příměří, které platí posledního dva a půl roku. Na odpálení raket vojáci zpravidla reagují leteckými údery a dělostřeleckou palbou na infrastrukturu ozbrojenců.

Izraelští experti z Centra pro průzkum rozvědky a terorismu Me’ira Amita spočítali, že v roce 2016 bylo ostřelování Izraele z pásma Gazy na rekordně nízké úrovni za posledních 11 let. Podle jejich údajů, které byly zveřejněny v listě Jerusalem Post, odpálili ozbrojenci v loňském roce 15 raket oproti čtyřiadvaceti v roce 2015 a třem tisícům 852 v roce 2014. Na tento rok připadl nejrozsáhlejší ozbrojený konflikt Izraele se skupinami z palestinské enklávy.

Není zde článek celý?