Jakou knihu koupil Andrej Babiš? Tipujeme Obecné dějiny hanebnosti

Ministr financí diskutuje s antikvářem. Má totiž rád knihy. | FOTO: FB Andreje Babiše

Na facebookovém profilu Andreje Babiše se dnes objevila pozoruhodná fotografie. Shodou okolností v den, kdy se měl uskutečnit rozhovor pro FORUM 24 s Jakubem Cortésem, antikvářem, který roky bojuje proti elektronické evidenci tržeb, v sobě objevil lásku ke starým knihám. Samozřejmě jsme věděli, že Babiš má mnoho zájmů, stále je ale rozšiřuje – a to zejména podle toho, koho se chystá momentálně zkorum…. pardon… podpořit.

Pan Babiš nám bohužel neprozradil, jaké si koupil knihy, alespoň ale nyní víme, že má doma stařičký gramofon, protože si domů odnesl desku Šimka a Grossmana. Je logické, že si ze všech antikvariátů vybral právě tento –pan Cortés je totiž mj. provozovatelem domény Neregistruj.cz, která kritizuje Babišův šmírovací projekt EET.

Babiš si drobných podnikatelů velmi váží, proto je rád, že je má všechny pod pečlivým a starostlivým dohledem – což bude v březnu ještě o něco lepší. A logika toho, na co pan Cortés upozorňuje – tedy že tisknout účtenku na každou knihu za 5 korun, zejména v době, kdy antikvariát rozhodně není nějakou extra výdělečnou činností, je rozumná a samozřejmá. Ostatně na to upozorňoval již v dřívějším rozhovoru, který poskytl Svobodnému fóru.

Bohužel nevíme, jak se doména Neregistruj.cz slučuje s doporučením panu ministrovi, že by měl místo koblih rozdávat knihy, jednoznačně by to ale veřejnosti prospělo. Možná by totiž v chvíli, kdy by si lidé přečetli Orwellův román 1984, nebo Solženicinův Jeden den Ivana Děnisoviče či přímo Souostroví Gulag, jistě více přemýšleli nad tím, koho volit.

U pana Babiše by to ale spíše byly Obecné dějiny hanebnosti. I když veřejnosti předstírá takovou dávku roztomilosti, jako by četl denně před spaním Medvídka Pú.

Není zde článek celý?