Jihokorejská komise potvrdila příčinu vznícení Galaxy Note 7

Jihokorejská vláda v pondělí potvrdila, že vady v bateriích byly příčinou vznícení smartfonů Galaxy Note 7 vyrobených jihokorejskou společností Samsung Electronics, praví se na portálu ministerstva průmyslu, obchodu a přírodních zdrojů Republiky Korea.

Případy vznícení tohoto modelu telefonu donutily loni výrobce stáhnout Galaxy Note 7 a zastavit jejich výrobu. Podle zprávy ministerstva vykonalo jeho byro technických standardů rozbor příčin vznícení těchto telefonů a zjistilo vady akumulátorů, zejména nedostatečnou izolaci. Byly také objeveny problémy se software Galaxy Note 7.

Závěry vládní komise jsou totožné s výsledky vyšetřování incidentů s tímto modelem smartfonu, jež podnikla společnost Samsung Electronics v prosinci 2016.

Prodej Galaxy Note 7 byl zahájen v Jižní Koreji loni 19. srpna. Na začátku září bylo oznámeno stažení ze světového trhu 2,5 milionu těchto telefonů po zprávách o jejich vznícení během nabíjení, zejména v USA, Jižní Koreji a na Tchajwanu. Na začátku října oznámila Samsung Electronics dočasné pozastavení výroby Galaxy Note 7.

Není zde článek celý?