Kalašnikov obnoví dodávky zbraní do USA při změkčení zákonů

Koncern Kalašnikov je připraven obnovit dodávky střelných zbraní do USA, i civilních zbraní s poloautomatickým režimem palby, v případě změkčení amerického zákonodárství o importu automatických zbraní, prohlásil v úterý pro RIA Novosti náměstek generálního ředitele společnosti pro marketing a prodej Vladimir Dmitrijev.

Tak okomentoval slova vysocepostaveného představitele Úřadu pro alkohol, tabák, zbraně a výbušniny USA Ronalda Turka, který navrhl zapřemýšlet nad změkčením zákazů na import automatických zbraní, včetně modelů americké poloautomatické pušky AR-15 a pušky Kalašnikov.

„My jsme přesvědčení o tom, že nehledě na sankce není tento trh pro nás ztracený. Hlavně, Kalašnikov se soustředí na uspokojení rostoucích potřeb svých klientů s ohledem na jejich požadavky a očekávání. Společnost do USA dodávala civilní zbraně s poloautomatickým režimem palby. V případě změkčení platných omezení ze strany úřadující vlády na distribuci v této sféře a povolení na použití automatického režimu palby na civilních zbraních, jsme připraveni obnovit dodávky pro americké klienty,“ řekl Dmitrijev.

Není zde článek celý?