Kreml okomentoval incident se smrtí tureckých vojáků při útoku VKS

VKS Ruska se řídily při zasazení úderu v Sýrii souřadnicemi poskytnutými Tureckem, a podle nich tam neměli být turečtí vojáci, řekl tiskový tajemník prezidenta RF Dmitrij Peskov.

„Co se týče tohoto incidentu, jeho příčina je vlastně jasná. Žádný spor o tom v podstatě není. Víte, že prezident vyjádřil soustrast a politování nad tím, co se stalo. To hlavní spočívá v dohodě náčelníků generálních štábů podniknout neodkladná opatření pro zdokonalování mechanismu informační koordinace v průběhu plnění společných operací. Situace je bohužel jasná. Naši vojáci se řídili při útocích na teroristy souřadnicemi, které nám poskytli turečtí partneři. A v rámci těchto souřadnic tam turečtí vojáci neměli být. Proto došlo k těmto neúmyslným útokům“, řekl.

Podle slov Peskova „zdokonalování mechanismu koordinace umožní v budoucnu zabránit podobným neúmyslným útokům, které si mohou vyžádat takové lidské oběti“.

Kdy odpovídal na otázku, jestli to byla chyba turecké rozvědky, která poskytla RF nesprávné souřadnice, Peskov řekl, že „byla to nekoordinovanost při poskytování souřadnic“.

Není zde článek celý?