Kyjev obvinil domobrance z ostřelování zbraněmi, které jsou zakázané „Minskem-2“

Kyjev obvinil domobrance Donbasu z ostřelování pozic ukrajinských vojáků v mariupolském a doněckém směru ze zbraní, které jsou zakázané minskými dohodami.

Dříve byla podepsána dohoda o stažení zbraní s ráží menší jak 100 milimetrů a tanků z linie kontaktu v Donbasu.

„Pokračuje ostřelování ukrajinských pozic z granátometů, těžkých kulometů a minskými dohodami zakázanými zbraněmi,“ uvádí se ve zprávě tiskového centra operace na Facebooku.

Podle vojáků v mariupolském směru domobranci ostřelovali jejich pozice ze 120 milimetrových minometů, v doněckém směru domobranci používali granátomety a bojová vozidla pěchoty.

Domobranci a ukrajinští vojáci dříve oznámili vyostření situace na Donbasu. Kvůli ostřelování zůstalo město Avdějevka v Doněcké oblasti bez vody, elektřiny a ústředního topení. Ukrajinské úřady vyhlásily ve městě výjimečný stav a nevylučují evakuaci obyvatel, nepodaří-li se provést opravy.

V samozvané DLR oznámili, že Doněck je poprvé skoro za dva roky masivně ostřelován raketomety Grad a Uragan.

Na Ministerstvu obrany Ukrajiny přitom prohlásili, že „metr po metru, krok za krokem, se naši hoši heroicky posunuli vpřed“. Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov toto prohlášení označil za potvrzení toho, že ukrajinská armáda provádí útočné operace, které ničí režim minských dohod.

Není zde článek celý?