Kyjev plánuje zaslat protestní nóty RF a Velké Británii kvůli vykopávkám na Krymu

Ministerstvo kultury Ukrajiny žádá, aby ukrajinské MZV zaslalo protestní nóty na MZV Ruska a Velké Británie kvůli plánům společných archeologických výzkumů a organizování mládežnických archeologických táborů pro ruské a britské studenty na Krymu, oznámilo Ministerstvo kultury.

Podle jeho informace hodlají krymské úřady, britští archeologové z univerzity Bristolu a anglický vojensko-historický časopis realizovat společný historicko-archeologický projekt spojený s událostmi Krymské války z let 1853 až 1856. Tento projekt předpokládá společné archeologické vykopávky, vydání knih a časopisů, a také zřízení mládežnických archeologických táborů pro ruské a britské studenty.

„Ministerstvo kultury se obrátilo na MZV Ukrajiny s požadavkem zaslat protestní nóty na MZV RF a MZV Spojeného království Velké Británie a Severního Irska“, podotýká se ve zprávě.

Ukrajinský rezort také žádá britské úřady, aby podnikly opatření pro nepřipuštění návštěv Krymu a Sevastopolu občany Velké Británie, mj. britskými archeology z Bristolské univerzity a pracovníky anglického vojensko-historického časopisu.

Není zde článek celý?