LLR může obnovit dodávky uhlí Ukrajině po odvolání blokády

Vedoucí představitel samozvané Luhanské lidové republiky Igor Plotnickij nevylučuje možnost obnovení dodávek uhlí na Kyjevem kontrolované území v případě odvolání dopravní blokády.

„Blokáda dodávek uhlí nebyla naší volbou, je to iniciativa Kyjeva… Chápeme ostatně, že blokádou trpí obyčejní lidé na obou stranách dělicí čáry. Proto nehodláme situaci vyostřovat. Omluví-li se Kyjev za akce svých ozbrojených skupin, můžeme projednat jeho nové návrhy“, řekl Plotnickij v rozhovoru pro RIA Novosti.

Bývalí účastníci vojenské operace na Donbasu včetně poslanců Nejvyšší rady zablokovali dříve provoz na nákladní železniční trati Luhansk — Lisičansk — Popasna u osady Zolote na Kyjevem kontrolovaném území Luhanské oblasti, a vystoupili proti obchodu se samozvanými DLR a LLR. Radikálové prohlásili, že uzavřeli rovněž železniční přejezd u Bachmutu. V obou případech zahájila prokuratura trestní stíhání.

Kvůli konfliktu na Donbasu ztratila Ukrajina přístup ke většině dolů. Na Kyjevem nekontrolovaném území zůstaly nejvýnosnější doly, a podniky, které zůstaly pod kontrolou ukrajinských úřadů, těží nerentabilní plynové uhlí.

Není zde článek celý?