Na Krymu uvedli příčinu ozbrojeného konfliktu u hranic poloostrova

Příčinou střetů v ukrajinské Chersonské oblasti hraničící s Krymem byl záměr ukrajinských vojáků zabránit zvůli dobrovolnického praporu Nomana Čelebidžichana, který vytvořil jeden z organizátorů blokády poloostrova, prohlásil předseda státního výboru Republiky Krym pro záležitosti mezinárodnostních vztahů a deportovaných občanů Zaur Smirnov.

Na ukrajinském ministerstvu obrany oznámili, že v Chersonské oblasti došlo ke konfliktu mezi příslušníky ukrajinských ozbrojených sil a neidentifikovanými ozbrojenými osobami. Jak zdůraznili v tiskové službě operativního velení Jih, byli členové ozbrojeného útvaru zadrženi a odzbrojeni. Přitom se v řadě sdělovacích prostředků objevila zpráva o útoku na základnu krymsko-tatarského praporu, kvůli jehož vytvoření zahájila ruská FSB trestní řízení.

„Podle informací, které máme k dispozici, to bylo rozhodnutí některých velitelů ukrajinských ozbrojených sil zjednat pořádek a ochránit občany Chersonské oblasti, kde místní obyvatelé trpí kvůli svévolnému a protiprávnímu chování dobrovolnického praporu,“ řekl Smirnov RIA Novosti.

Podle jeho slov přicházely na adresu krymských úřadů mnohokrát stížnosti od lidí, překračujících hranici s Ukrajinou, a od místního obyvatelstva Chersonské oblasti na zastrašování a „zjevný banditismus“ ze strany členů nezákonného praporu.

Není zde článek celý?