Neidentifikovaní ozbrojenci zaútočili na hranici s Krymem na ukrajinské vojáky

Ukrajinské ministerstvo obrany hlásilo konflikt svých vojáků s neidentifikovanými ozbrojenci v Chersonské oblasti. Členové nelegitimního ozbrojeného útvaru byli zadrženi a odzbrojeni.

Řada médií informovala předtím s odkazem na bývalého poslance Nejvyšší rady Alekseje Žuravka o ozbrojeném konfliktu za účasti členů zakázaného v RF Medžlisu krymskotatarského národa a také o útoku na základnu krymskotatarského praporu, proti kterému bylo FSB RF zahájeno trestní stíhání.

„Jednotka, jež je součástí vojenského útvaru operativního velení Jih plnícího bojové úkoly v Chersonské oblasti na hranici s Krymem, budovala na rozkaz velitele bitevní pozice. Při vykonávání této práce se na pozice dostavili maximálně vyzbrojení příslušníci nelegitimního ozbrojeného útvaru,“ sdělila v pondělí tisková služby operativního velení Jih s odkazem na hlášení jednotky.

Podle tiskové služby byli tito lidé zadrženi a odzbrojeni.

„Zpráva o útoku ukrajinské armády na veřejnou organizaci Asker není ničím jiným než dalším „fakem“ a pokusem o očernění Ozbrojených sil Ukrajiny,“ praví se v zprávě.

Jeden z iniciátorů potravinové a energetické blokády Krymu Lenur Isljamov předtím informoval o založení dobrovolnického praporu Nomana Čelebidžihana, který má být dislokován na hranici s Krymem v Chersonské oblasti, a již čítá 560 příslušníků. Isljamov sdělil, že úkolem praporu je boj za návrat Krymu Ukrajině. Krymská vyšetřovací správa FSB RF zahájila trestní stíhání podle faktu založení tohoto praporu.

Není zde článek celý?