Neokonzervativci a „hluboký stát“ zneutralizovali Trumpa

Dnes nás všechny Trump zradil. Místo, aby Flynnovu rezignaci odmítl a namísto ní vyhodil z úřadu ty, kteří se odvážili toto směšné obvinění proti generálovi ukuchtit, vzal Flynnovu rezignaci jako fakt.

Před necelým měsícem jsem napsal, že v USA probíhá „barevná revoluce“. Prvním jejím náznakem bylo vyšetřování CIA, FBI a NSA (National Safety Agency), cílené proti Trumpovu kandidátovi na funkci poradce Národní bezpečnosti generálu Flynnovi.
V úterý (15. února) večer toto spiknutí, vedené heslem „zbavit se Flynna“, konečně uspělo. Generál Flynn byl přinucen nabídnout svou rezignaci – a Trump tu rezignaci přijal.
Flynn nebyl určitě svatý a nade všechny moudrý muž, který by i jednou rukou dokázal spasit svět. Čím však skutečně byl, pak byl úhelným kamenem Trumpovy politiky národní bezpečnosti. A byl to i on, kdo se odvážil k dříve nemyslitelnému. Odvážil se totiž prohlásit, že překrmené společnosti americké bezpečnosti musí být zreformovány. A navíc se pokoušel podřídit CIA a sbor náčelníků štábů americké armády prezidentovi prostřednictvím Národní bezpečnostní rady.
Řečeno jinak: Flynn se odvážil jít do křížku s mocí a autoritou CIA a Pentagonu a vrátit je zpět pod pravomoc Bílého domu.
Vedle toho chtěl Flynn spolupracovat s Ruskem. Ne proto, že by Rusko miloval, ale proto, že uvažoval racionálně. Věděl, že Rusko není pro USA a ani pro Evropu hrozbou, a uvědomoval si i společné zájmy, které USA, Evropa a Rusko mají. Což je ovšem ve Washingtonu DC uvažování neodpustitelné a zločinné.
A tak neokonzervativní „hluboký stát“ (myšleny CIA, Pentagon a vojenskobezpečnostní komplex), pod idiotskou záminkou telefonického rozhovoru Flynna s ruským velvyslancem, hovoru zcela otevřeného a monitorovaného, přinutil Flynna rezignovat.
A Trump, jak už shora řečeno, jeho rezignaci přijal.
Od momentu, kdy Trump do Bílého domu vstoupil, schytával od neokonzervativních médií, od Kongresu, od hollywoodských „hvězd“ i od evropských politiků ránu za ranou. A on ty rány přijímal, aniž by je vracel zpět. Jeho proslavené „you are fired“ (jste propuštěn), najednou z jeho slovníku zmizelo.
Ale já jsem stále v sobě hřál naději. Chtěl jsem doufat. Cítil jsem, že doufat je mou povinností.
Ale dnes nás všechny Trump zradil. Místo, aby Flynnovu rezignaci odmítl a namísto ní vyhodil z úřadu ty, kteří se odvážili toto směšné obvinění proti generálovi ukuchtit, vzal Flynnovu rezignaci jako fakt.
Což není jen ukázkou jeho zbabělosti, ale jde především o jeho zradu na sobě samém, protože teď bude Trump v Bílém domě naprosto opuštěný, vystavený tlaku studenoválečníků Mattise a Pence. Čili lidí, kteří chtějí válku a jež realita nezajímá.
Flynn mým hrdinou nebyl. Ale nade vší pochybnost byl hrdinou Trumpa. A Trump jej hodil přes palubu.
Důsledek té zrady bude nedozírný. „Hlubokému státu“ stačilo ke „kastraci“ Trumpa několik málo týdnů. A všichni ti, kteří by byli ochotni za novým prezidentem stát, budou nyní vědět, že on za nimi stát nebude – a proto se od něj odtáhnou. A neokonzervativci se budou po eliminaci Flynna, coby jejich nejnebezpečnějšího nepřítele, cítit na koni – a budou tlačit dál. A znovu a znovu.
Dobře to dopadlo, braši. Hluboký stát vyhrál!
The Saker
Zdroj: thesaker.is
Vyšlo na: NWOO.org
Foto: repro YouTube.com / RT

loading…

Není zde článek celý?