Novinář Fox News, který urazil Putina, se nehodlá omluvit

Moderátor televize Fox News Bill O’Reilly, který nazval prezidenta RF Vladimira Putina „vrahem“, dal na srozuměnou, že se nehodlá za své výroky omluvit.

Tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov dříve prohlásil, že Kreml pokládá za nepřípustné a urážlivé výroky novináře na adresu prezidenta RF a počítá s tím, že se omluví. Svaz novinářů Ruska také prohlásil, že nikdo nemá právo obviňovat kohokoliv z vraždy.

„Pracují na té omluvě, může to ale trvat nějakou dobu. Můžete to zjistit tak asi v roce 2023″, řekl O’Reilly ve svém pořadu v pondělí.

Prezident USA Donald Trump hovořil v interview pro novináře Fox News Billa O‘ Reillyho o respektu vůči ruskému prezidentovi. O’Reilly připomněl Trumpovi obvinění Západu na adresu Moskvy a nazval ruského prezidenta „vrahem“. „Co si ale myslíte? Že naše země je taková nevinná?“ odpověděl Trump a zdůraznil, že USA „mají raději být ve shodě s Ruskem než naopak“.

Později předák republikánské většiny v americkém senátu Mitch McConnell, kdy komentoval fragment Trumpova interview pro Fox News, také nazval Putina „vrahem“.

Není zde článek celý?