Objevení se údajů o nefunkčnosti letectva USA vysvětlili přáním vydělat peníze

Informace o bojové neschopnosti dvou třetin útočného palubového letectva námořnictva USA mluví o snaze řady amerických úředníků účastnit se v ovládnutí vojenského rozpočtu. Takové stanovisko v pondělí 6. února vyjádřil první náměstek Státní dumy pro obranu Alexandr Šerin v besedě s Lenta.ru.

„Podniky se státními obrannými zakázkami a jejich vlastnící se bojí, že ztratí značné příjmy. Je možné, že tuto informaci si objednali oni,“ nabídl poslanec.

Poukázal na to, že efektivně sledovat finanční toky, když jsou ozbrojené síly země rozmístěny v různých částech planety, je velmi problematické.

„Čím větší je rozptyl vojsk, tím složitější je kontrola. Tam může být tolik krádeží a navyšování výdajů…,“ podotkl Šerin.

Současně poslanec nevylučuje, že velká část stíhaček americké flotily je opravdu nepoužitelná. „Jestli se někomu podařilo vypustit tuto informaci, tak by strana, která to odhalila, měla svému informátorovi udělit titul hrdiny. Jestli je to odhalení nějaké nepříjemné pravdy ze strany současných amerických činovníků, tak mají svůj trestní zákoník, ale já si myslím, že je to jen pokus „rozříznout“ peníze,“ uzavřel Šerin.

Dříve napsaly noviny Defense News, že téměř dvě třetiny palubních stíhaček amerického vojenského námořnictva F/A-18 Hornet a Super Hornet nemohou létat.

Není zde článek celý?