Oficiální mluvčí polského ministerstva obrany byl po večírku v klubu propuštěn

Oficiální mluvčí polského ministerstva obrany Bartłomiej Misiewicz byl propuštěn, informovala polská média s odvoláním na neoficiální zdroje.

O propuštění Misiewicze, kterého už dříve ostře kritizovala média i opozice, informovala rozhlasová stanice RMF a list Rzeczpospolita.

Poslanec polské opoziční strany Nowoczesna (Současná) Krzysztof Truskopalski předal na prokuraturu oznámení, ve kterém píše, že podezírá Misiewicze ze spáchání zločinu — jedná se o překročení pravomocí během návštěvy jednoho z klubů v Bělostoku.

Večírek v tomto klubu upoutal značnou pozornost polské veřejnosti po tom, co list Fakt oznámil, že se ho zúčastnil i Misiewicz. Tvrdilo se, že k cestě do klubu použil služební vůz, a v klubu samotném ho údajně doprovázel příslušník bezpečnostní služby. Podle údajů polského listu Misiewicz v klubu údajně všechny přítomné pohostil alkoholem, seznamoval se se studentkami, žádal, aby hlásili, že je přítomen v sále, mluvil o tom, jaký je jeho šéf, ministr obrany Antoni Macierewicz a některým dokonce nabízel práci v obranném resortu.

V interview pro týdeník Do Rzeczy Misiewicze kritizoval předseda vládnoucí polské strany Právo a spravedlnost Jarosław Kaczyński. Zdůraznil, že samotný fakt Misiewiczovy návštěvy klubu není žádný zločin, jsou tu ale „věci mnohem závažnější“.

„Nemůžeme souhlasit s tím, aby důstojníci podávali hlášení tomuto mladému muži nebo aby se nechal titulovat jako ministr…Je to problém image. A když se neustále stává hrdinou sdělovacích prostředků, pak na tom není vůbec nic pěkného, a chtěl bych doufat, že ministr Macierewicz tento případ urovná,“ řekl Kaczyński.

Není zde článek celý?