Peskov: Turečtí vojáci zahynuli v důsledku neověřených souřadnic pro nálet na teroristy

Ruský prezident Vladimir Putin sdělil tureckému prezidentovi Recepu Tayyipu Erdoganovi, že turečtí vojáci zahynuli následkem neověřených souřadnic pro útok ruského vojenského letectva v Sýrii, řekl tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

„Prezident Putin informoval účastníky porady o nedávném telefonním rozhovoru s tureckým prezidentem Erdoganem. Prohlásil, že vyjádřil soustrast tureckému kolegovi kvůli tomu, že dnes ráno kvůli neověřeným souřadnicím pro útok ruského letectva na teroristy během společné operace na osvobození Al-Bábu zemřeli turečtí vojáci,“ řekl Peskov.

Turecký generální štáb informoval, že tři vojáci zemřeli a 11 bylo zraněno, když ve čtvrtek ráno ruská vojenská letadla během útoku na objekty IS omylem zasáhla budovu, kde se nacházeli turečtí vojáci účastnící se operace Štít Eufratu. Ve vyjádření generálního štábu stojí, že Putin kvůli tomu vyjádřil soustrast tureckému prezidentu Erdoganovi. Ruská strana spolu s tureckou provedou společné vyšetřování tohoto incidentu.

Není zde článek celý?