Reinkarnovaný So(c)botka dělá ramena a s ex-poradci H. Clinton v zádech si hraje na Trumpa

Docela zřetelný problém je, dle mého, v tom, že příliš okatě kopíruje (a sám to přiznává v onom populárním příspěvku na FB) úspěšnou strategii Donalda Trumpa – ano onoho nenáviděného „šovinisty, rasisty, xenofoba, hulváta, diletanta…“). K „drsňáku“ Sobotkovi totiž sedí tento FB příspěvek podobně, jako přirovnání Hillary Clinton k mírumilovné, tvůrčí osobě zasazující se o mír ve světě.

„Řečeno jednoduchým trumpovským jazykem: Korunové dluhopisy byla cesta, kterou využil miliardář A. Babiš k tomu, aby důkladně ojebal stát. Říká, že to bylo chvíli legální. Já říkám, že je to velké pokrytectví, když inkasuje peníze z Agrofertu, aniž by je zdanil, a současně se tváří, jak bojuje s daňovými úniky. Tohle je šaškárna!“

585006_article_photo_bohuslav-sobotka-na-fb_900x

Jen připomínám nedávnou zmínku o tom, že si ČSSD nechává radit od (neúspěšných) poradců kampaně H. Clinton.

„Strana debatuje s agenturou STG, která spolupracovala s týmem Hillary Clintonové a předtím pomáhala také končícímu prezidentovi Baracku Obamovi. Sociální demokraté si od Američanů slibují především pomoc s volbou témat pro kampaň a s tím, jak je mají vysvětlovat voličům. Ze statistik, průzkumů či analýz názorů skupin lidí vyčtou, co je v politice zajímá, s čím mají problém. Z námětů pak vyberou ty, které mohou „zabrat“ u voličů.“ (Aktualne.cz, 18. 1. 2017)

Jsem zvědavý, s čím dalším Bohuslav Sobotka brzy přijde. Navrhne postavit zeď? Otázka je kde. Nejlépe asi kolem sebe a pořádně vysokou. Nebo bude mít koule (alespoň slíbit) případné zamezení vstupu nelegálním migrantům? To je asi velké sousto i na reinkarnovaného ramenáče.

Ostatně nechme se překvapit, určitě to bude zajímavé! Zrození hrdiny?

Není zde článek celý?