Rusové mají hezká letadla, ale nemusela by nám létat nad Evropou

Jak nám sdělily agentury, Rusové se pobavili tím, že si testovali evropský vzdušný prostor. Protivzdušná obrana NATO zjistila dvě letadla poblíž vzdušného prostoru Norska. Dva letouny Tu-160 obletěly vzdušný prostor Norska a pokračovaly dál na jihozápad. Své stroje do vzduchu vyslala Británie, Francie i Španělsko.

V zásadě je to taková žertovná hra. Dělalo se to už za studené války a dělaly to obě strany. Přiletíme k hranici a počkáme si, jak ten druhý bude reagovat. Vzdušný prostor nenarušíme, ale dostaneme se blízko. Letadla Tu-160 dokáží vyvinout dvojnásobnou rychlost zvuku a nést jaderné zbraně. Je nutno říci, jsou to krásná letadla, Rusové konstruovat umí. Přezdívá se jim „bílé labutě“. Na druhou stranu jsou to stroje určené k zabíjení. Mohl by prezident Putin a premiér Medveděv Evropanům, vysvětlit, proč tady ta jejich letadla létají?

Tu-160 je dost hezké letadlo, letadla musí být hezká, jinak by se neudržela ve vzduchu, ale nemohli by nám ho Rusové předvést třeba na aerosalónu v Paříži?

Není zde článek celý?