Šipulin komentoval usmíření s Fourcadem

Ruský biatlonista Anton Šipulin řekl, že během rozhovoru s Martinem Fourcadem ho seznámil se svým postojem a s tím, že konflikt je vyčerpán.

„Nemohu tvrdit, že jsme dospěli k jednotnému názoru — máme přece jen poněkud rozdílnou mentalitu. On zůstal při svém mínění, já rovněž. Oba jsme se ale shodli na tom, že je třeba najít kompromis,“ řekl Šipulin v interview pro Šampionát.

Francouzský biatlonista řekl zdroji L’Equipe, že jeho postoj k dopingu není zaměřen proti Rusku, jeho počínání po štafetě v rakouském Hochfilzenu bylo nesprávně pochopeno. „Jsem člověk impulzivní a když mi odmítli podat ruku, dotklo se mě to, proto jsem odešel z pódia a nezamyslel jsem se nad tím, jaké to může mít následky,“ řekl Fourcade. Podle jeho slov je mu moc líto toho, že jeho chování po závodu bylo spojováno s jeho postojem k dopingu a zhodnoceno jako zaměřené proti Rusku.

Fourcade během smíšené štafety srazil ruského sportovce Alexandra Loginova a u cíle, aniž by porušil pravidla, zkřížil cestu Šipulinovi. Pak demonstrativně opustil stupně vítězů poté, co mu ruští sportovci odmítli podat ruku. V rozhovoru po skončení závodu Fourcade prohlásil, že „to byla velká bitva s Ruskem od začátku až do konce.“

Není zde článek celý?