Švédsko: Muslimský dav zranil tři policisty v no-go zóně, policie začíná být bezradná

Policisté z hlavního švédského města byli na prohlídce v předměstí Rinkeby, když byli zastaveni skupinou 20-30 grázlů.               

Policejní mluvčí Eva Nilssonová uvedla, že k tomuto odpornému útoku na její kolegy došlo poté, co přestali hledat nějakého jedince kolem 23:00.

O chvíli později se objevil dav muslimů a začali přítomné důstojníky bít, kopat a házeli na ně láhve a sklo.

Paní Nilssonová uvedla: „Je naprosto nepřijatelné, že se toto stalo během běžné služby veřejnosti.

„K tomuto problému došlo po (rutinním pátrání po nějaké osobě). Tito lidé vyšli z nedaleké budovy, z restaurace, nebo co to bylo.

„Je těžké říci, kolik se na tom podílelo, ale policejní důstojníci odhadli, že to bylo něco mezi 20-30 osob. Všechny osoby na policisty neútočily, ale jen incidentu přihlížely.

„Na policii dotyční házeli i sklo a láhve.“

Tři policisté byli po tomto brutálním střetu převezeni do nemocnice. Nilssonová dodala: „Samozřejmě, že je to vážné, když jsou policisté ve službě napadáni takovým způsobem.

„Bohužel, toto je realita… pro policejní důstojníky.“

Policejní mluvčí také potvrdila, že byly po incidentu zadrženy tři osoby.

Tento šokující útok na policisty ve službě je jen jedním z mnoha incidentů, ke kterým dochází. Úředníci umístili více než 50 oblastí na seznam „no-go zón“, přičemž přiznávají, že nad těmito oblastmi nemají žádnou kontrolu.

Násilníci nedbající zákona pustoší oblasti bez povšimnutí a policejní důstojníci často velmi riskují při vstupu do oblastí zasažených touto krizí.

U švédské policie neustále roste krize, protože jsou důstojníci bezmocní proti rostoucímu počtu násilných trestných činů, napsal jeden frustrovaný policejní důstojník na Facebooku.

V zuřivém příspěvku na sociální síti, Peter Springare, který pracuje jako vyšetřovatel u policie v malém švédském městě Örebro, napsal, že migranti jsou zodpovědní za většinu trestných činů.

Bývalý zástupce vedoucího oddělení závažných trestných činů napsal: „Jsem tak kurva unavený. Co tady píšu není politicky korektní, Ale je mi to jedno.

„Naši důchodci jsou na kolenou, školy jsou bordel, zdravotnictví je peklo, policie je zcela zničena. Každý ví, proč, ale nikdo se neodváží ani nechce říci proč.“

(Express/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto:  Fredrik Sandberg/TT)

Není zde článek celý?