V DLR uvedli dvě hlavní verze vraždy Giviho

Vyšetřování uvažuje o dvou možných verzích vraždy velitele batalionu domobrany „Somali“ Michaila Tolstych, řekl novinářům zástupce náčelníka operativního velení jednostranně vyhlášené DLR Eduard Basurin.

„První verzí je použití „RPO-Z Šmel“ a druhou je výbuch trhaviny“, upřesnil. Podle Basurinových slov se vyšetřovatelům už podařilo dokázat účast na vraždě řadě osob a také jejich spolupráci s ukrajinskými tajnými službami. Jména podezřelých zatím nejsou uváděna v zájmu vyšetřování.

„Pokus neinterpretovat tuto tragedii jako teroristický útok ukrajinských speciálních služeb je výhodný pouze pro ukrajinskou stranu, která, a to dokonce i při přímých důkazech ostřelování Doněcka z raketometů Uragán a potvrzení této skutečnosti zástupci mise OBCE, vysvětlila informaci v úplně jiném světle“, zdůraznil.

Tolstych, známý pod přezdívkou „Givi“, zemřel 8. února ráno podle předběžných údajů následkem střelby z plamenometu „Šmel“ (Čmelák). Na Ministerstvu obrany DLR to hodnotili jako teroristický útok a obvinili z něj ukrajinské speciální služby.

Není zde článek celý?