V Lotyšsku připravují nový pochod legionářů SS

Společenství „Na podporu nacionálních vojínů“ a organizace Daugavas vanagi Latvijа podali žádost na účast v událostech na den památky legionářů Waffen SS. Lotyšský protinacionalistický výbor se chystá provést 16. března akci, aby uctil památku Waffen SS a jejich zločiny, informovali RIA Novosti ve čtvrtek v Dumě Rigy.

„Na den památky legionářů Waffen SS, který nacionalisté slaví 16. Března podalo několik organizací žádosti na provedení svých akcí,“ řekl v dumě.

Limbažské oddělení Daugavas vanagi Latvijа chce uskutečnit pochod a položit květiny k památníku Svobody, hovoří se o účasti asi 100 lidí. Na tom samém místě chce provést akci společnost „Na podporu nacionalistických vojínů“, události by se mělo účastni asi 20 lidí.

Akci u památníku Svobody se chystá provést i Lotyšský protinacistický výbor mezi 10 a 14 hodinou. Cílem akce je uctít památku obětí Waffen SS a odsoudit jejich zločiny. Předpokládá se, že této události se zúčastní okolo 100 lidí.

Sólo akci plánuje provést lotyšský občan Kristap Kašs. Ten chce provést pochod od náměstí Strelkov do památníku Svobody. Cílem je uctít památku vojáků, kteří byli nezákonně vzati do německé armády.

Není zde článek celý?