V Moskvě byly jednotky PVO uvedeny do nejvyšší bojové pohotovosti

Jednotky protivzdušné obrany Vzdušných a kosmických sil (PVO VKS), které chrání Moskvu a centrální průmyslový region, byly uvedeny do nejvyšší bojové pohotovosti, oznámil departament informace a hromadných komunikací Ministerstva obrany RF.

„V rámci nenadálé prověrky bojové pohotovosti Vzdušných a kosmických sil byly vojenské útvary a jednotky PVO, které konají bojovou službu v protivzdušné obraně Moskvy a centrálního průmyslového regionu, uvedeny do nejvyšší bojové pohotovosti. Pro plnění úkolů v protivzdušné obraně nastoupily službu úplné bojové obsluhy“, stojí ve zprávě.

Podotýká se, že vojenskému personálu oddílů S-300, S-400 a Pancir-S byl vyhlášen poplach, a pochodoval na rezervní pozice a k místům nakládání techniky na železniční plošiny pro přepravu do stanovených míst.

V průběhu pochodů nacvičovaly oddíly „normativy pro překonání úseků zamořeného terénu, odrážení útoku výzvědných a diverzních skupin a překonání těžko schůdných úseků“. Po příchodu do stanovených oblastí začnou jednotky rozvíjet techniku, ověřovat fungování zařízení a nastoupí bojovou službu, dodali na Ministerstvu obrany.

Není zde článek celý?