V Radě federace nepochybují o tom, že Kyjev naplánoval vyostření na Donbasu

V Radě federace jsou toho názoru, že Kyjev mohl skutečně naplánovat vyostření situace na Donbasu, které se nikoli náhodou shodlo časově se schůzkou ukrajinského prezidenta a kancléřky SRN, aby dokázal Západu neúčinnost minských dohod a pobídl členské země EU k vojenskému nátlaku na DLR a LLR.

Vojensko-diplomatický zdroj v Moskvě oznámil dříve agentuře RIA Novosti, že Kyjev předem naplánoval vyostření na Donbasu, a že nikoli náhodou se časově shodlo se schůzkou ukrajinského prezidenta Petra Porošenka a kancléřky SRN Angely Merkelové. Po vyostření náměstek vedoucího administrativy ukrajinského prezidenta Konstantin Jelisejev oznámil, že Porošenko přerušil svou návštěvu Německa kvůli situaci v osadě Avdějevka na Donbasu, kterou kontrolují ukrajinské silové struktury, aby koordinoval akce ukrajinské vlády a zabránil „humanitární katastrofě“.

Podle slov spolubesedníka agentury, rozbor situace, která vznikla koncem ledna kolem Avdějevky, umožňuje vyvodit závěr, že prudké vyostření situace bylo ukrajinským vedením předem naplánováno.

Není zde článek celý?