V RŽD uvedli, kdy se otevře železnice, která se vyhne Ukrajině

Železniční úsek trati Žuravka-Millerovo, který se vyhýbá ukrajinskému území, je z 50 % hotov, oznámily ruské státní dráhy RŽD. K zahájení provozu má dojít v listopadu 2017.

„Stavba železničního úseku trati Žuravka-Millerovo je hotova na 50 %. Jeho provozní délka dosahuje 137,5 kilometrů a rozvinutá délka je 294 kilometrů… K zahájení provozu na úseku trati Žuravka-Millerovo má dojít na podzim 2017,“ stojí v oznámení RŽD.

Podle společnosti v současné době probíhá výstavba železničního svršku, nadjezdů, mostů, estakád a měníren. Pracuje se na zajištění dalších infrastrukturních komunikací včetně plynovodů. V Rostovské a Voroněžské oblasti bude postaveno sedm nových nádraží a dojde k rekonstrukci nádraží v Žuravce.

RŽD počítá s financováním údržby přiléhajících silnic a po otevření železniční trati dojde k vytvoření nových pracovních míst.

„Dělníci odvedli pořádný kus práce. Pracuje se fakticky na všech hlavních objektech. Stavba bude dokončena podle plánu a k žádnému odchýlení nedojde,“ řekl prezident RŽD Oleg Bělozerov během inspekce železničního úseku trati Žuravka-Millerovo.

Není zde článek celý?