V USA nepropustili protestující proti Trumpovi sanitní vůz s pacientem

Demonstranti protestující proti americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi dočasně zablokovali silnici ve státě Connecticut a nedovolili sanitnímu vozu s pacientem projet do nemocnice, informuje Associated Press.

K incidentu došlo o minulém víkendu v rámci jedné z četných protestních akcí proti prezidentem podepsanému výnosu o ochraně USA před terorismem. V New Havenu zablokovala silnici asi stovka demonstrantů.

Zatímco se pořádkové složky pokoušely silnici uvolnit, museli lékaři poskytovat lékařskou pomoc těžce nemocnému pacientovi přímo ve voze. Associated Press neupřesňuje, jak je na tom pacient v současné době.

Policie zdůraznila, že člověk, který demonstranty na této protestní akci vedl, se pokusil z místa utéct, srážel přitom ostatní účastníky, brzy ho ale chytili. Není to ani zdaleka jediný incident spojený s nespokojeností některých Američanů s politikou Donalda Trumpa. Ve státě Missouri například teenageři zmlátili svého vrstevníka, když se pohádali kvůli zdi, kterou hodlá americký prezident postavit na hranici s Mexikem.

Není zde článek celý?