Ve Wikileaks vysvětlili, proč Flynn rezignoval na funkci

Důvodem rezignace Michaela Flynna na funkci poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost byla destabilizační kampaň špionů USA, Demokratické strany a tisku, sdělila organizace Wikileaks v oficiálním mikroblogu na Twitteru.

Trumpův poradce pro národní bezpečnost Michael Flynn rezignuje na funkci po destabilizační kampani, prováděné špiony USA, demokraty a tiskem“, uvádí se ve zprávě.

V úterý bylo uveřejněno, že Flynn opustil svou funkci; v textu rezignace se přiznal, že poskytl Bílému domu neúplnou informaci o kontaktech s velvyslancem RF ve Washingtonu Sergejem Kisljakem. Před časem média uvedla, že Flynn v prosinci 2016 projednával s Kisljakem protiruské sankce, nehledě na popírání této věci ze strany zástupců týmu Donalda Trumpa.

Podle údajů agentury Associated Press, která se odvolává na zdroje v administraci, vice-prezident USA Mike Pence projednal otázku v pátek osobně s Flynnem. Podle jeho slov Flynn si nemohl vzpomenout, že by se mluvilo o sankcích, ale nemůže to vyloučit. Později televizní kanál Fox News s odkazem na zdroj uvedl, že Flynn se omluvil vice-prezidentovi za to, že ho uvedl v omyl, a jednoznačně řekl, že neprojednával sankce v rozhovoru s velvyslancem RF.

Není zde článek celý?