Věčný nosič: Rusko se může stát lídrem v oblasti úschovy informací

V laboratoři Fondu perspektivního výzkumu byla vyvinuta technologie „věčného“ datového nosiče z křemenného skla, která učiní Rusko lídrem v oblasti úschovy dat. Oznámil to v rozhovoru pro agenturu RIA Novosti generální ředitel fondu Andrej Grigorjev.

„Některé projekty jsou blízko završení a lze již mluvit o jejich úspěchu. Například vývoj ‚věčného‘ datového nosiče a modelů vysoce rychlostních zařízení pro nahrávání a čtení dat… Bude se jednat o revoluční technologii v archivaci, která učiní Rusko lídrem v této oblasti,“ řekl Grigorjev.

Podle jeho slov technologie, jež vznikly v laboratoři fondu, znatelně předstihují vedoucí mezinárodní vývojáře. Kromě toho vyvinutý nosič je odolný vůči vysokým teplotám, vlhkosti, radiaci, elektromagnetickému záření a dalšímu vnějšímu působení.

„V laboratoři fondu byl vytvořen nový systém záznamu, který umožnil desetinásobně zvýšit maximální rychlost nahrávání na datový nosič v porovnání s předešlými výsledky. V srpnu 2016 byl vytvořen nový nosič na bázi křemenného skla, v listopadu výzkumní pracovníci fondu poprvé demonstrovali streaming dat, jež byly nahrány na nosiči z křemenného skla,“ uvedl ředitel fondu.

Není zde článek celý?