Gruško vypověděl o tom, jak NATO démonizuje Rusko

NATO používá „jakékoli možné děsy“, aby démonizovalo Rusko a ospravedlnilo politiku zadržování vůči Rusku, prohlásil v rozhovoru pro RIA Novosti stálý představitel Ruska při NATO Alexandr Gruško.

„Alianci obvinil z toho, že přechází na politiku zadržování Ruska, která potvrzuje sama sebe, která směřuje k jakýmsi agresivním plánům. Právě proto jsou nutné jakékoli děsy, jež by dokazovali démonizaci naší země,“ řekl Gruško.

Podle jeho slov „odsud pramení ohromné množství materiálů a úniků do tisku o tom, že Rusko může doslova během několika hodin dobýt pobaltské země“. „Nikdo si přitom nepokládá otázku, k čemu by to vůbec dělalo,“ dodal Gruško.

Stálý představitel vyjádřil pochyby o podkladech pro nějaké další strachy aliance. „O tom, že Rusko vytvořilo takzvané kupole zamezení dostupu, které představují přímou hrozbu pro země NATO, přestože také není jasné, jak mohou přestavovat hrozbu. A spolu s tím samozřejmě věc s Iskandery“.

„Ve skutečnosti pokud bychom se vrátili ke spojení mezi příčinou a následkem, tak Rusko se nikam nepohybovalo, NATO se posunulo vlastní hranice k Rusku, díky tomu se dostalo i do zóny dosahu našich vojenských prostředků. Nyní volají na poplach kvůli tomu, že jakési území NATO se ocitlo v zóně dostřelu,“ zdůraznil Gruško.

Podle jeho slov, „se neděje nic dramatického, protože dávno bylo hovořeno o tom, že naše raketové jednotky se budou přezbrojovat na Iskander“. „Ještě jednou tedy opakuji, jedná se o pokus démonizovat Rusko a Iskander se využívá jako jeden z děsů,“ zmínil Gruško.

Není zde článek celý?